Trentino

SPONSOR

cba_sito
Beiter_BLYL_eyc
Pejo-Logo-2015
trentino_logo_CMYK-Blu
centone_rovereto2018

PARTNER

stemma_CR_
apt_rovereto
Visivae - Agenzia di comunicazione
hole_logo
Sunday 13/05

  1. Show program

    10:00 – 12:30 Unofficial practice

    13:00 – 15:30 Unofficial practice

Monday 14/05

  1. Show program

    10:00 – 12:30 Official practice & Equipment inspection BOYS  

    RCM, RJM, CJM, CCM

    11:30 – 12:30 Team Managers Meeting

    LUNCH

    13:00 – 15:30 Official practice & Equipment inspection GIRLS 

    RCW, RJW, CJW, CCW

    18:00 Opening Ceremony

Tuesday 15/05

  1. Show program

    QUALIFICATION ROUND BOYS (RCM, RJM, CJM, CCM)

    9:00 –  9:40 Warm up

    9:40 – 13:00 Qualification Round

    13:15 – 13:20 Shoot off for 8th place, if any

    LUNCH

    QUALIFICATION ROUND GIRLS (RCW, RJW, CJW, CCW)

    14:00 – 14:40 Warm up AB-CD

    14:40 – 18:00 Qualification Round

    18:15 – 18:20 Shoot off for 8th place, if any

Wednesday 16/05

  1. Show program

    CADETS & JUNIORS MIXED TEAMS

    9:00 – 9:20 Warm up RCX, RJX

    9:20 – 9:45 1/8 Elimination Round RCX, RJX

    9:45 – 10:10 1/4 Final Round RCX, RJX and Warm up CJX

    10:10 – 10:35 1/2 Final Round RCX, RJW, CJX

    10:35 – 12:30 Practice on the practice field for medal matches

    11:00 – 11:20 Bronze Medal Match CJX

    11:20 – 11:40 Gold Medal Match CJX

    11:40 – 12:00 Bronze Medal Match RCX

    12:00 – 12:20 Gold Medal Match RCX

    12:20 – 12:35 Bronze Medal Match RJX

    12:35 – 12:50 Gold Medal Match RJX

     

    LUNCH

Thursday 17/05

  1. Show program

    BOYS INDIVIDUAL ELIMINATIONS, ¼ FINALS & ½ FINALS

    9:00 – 9:30 Warm up RCM, RJM

    9:30 – 10:05 1/48 Elimination Round RCM & Warm up RJM

    10:05 – 10:45 1/24 Elimination Round RCM, RJM

    10:45 – 11:25 1/16 Elimination Round RCM, RJM & Warm up CJM, CCM

    11:25 – 12:00 1/8 Elimination Round RCM, RJM, CJM, CCM

    12:00 – 12:35 1/4 Final Round RCM, RJM, CJM, CCM

    12:35 – 13:10 1/2 Final Round RCM, RJM, CJM, CCM

    LUNCH

    GIRLS INDIVIDUAL ELIMINATIONS, ¼ FINALS & ½ FINALS

    14:00 – 14:30 Warm up RCW, RJW

    14:30 – 15:10 1/24 Elimination Round RCW, RJW

    15:10 – 15:50 1/16 Elimination Round RCW, RJW & Warm up CJW, CCW

    15:50 – 16:30 1/8 Elimination Round RCW, RJW, CJW, CCW

    16:30 – 17:10 1/4 Final Round RCW, RJW, CJW, CCW

    17:10 – 17:45 1/2 Final Round RCW, RJW, CJW, CCW

Friday 18/05

  1. Show program

    BOYS TEAM ELIMINATIONS AND SEMIFINALS

    9:00 – 9:30 Warm up RCM, RJM

    9:30 – 10:00 1/8 Eliminarion Round RCM, RJM

    10:00 – 10:30 1/4 Final Round RCM, RJM

    10:30 – 11:00 1/2 Final Round RCM, RJM

    GIRLS TEAM ELIMINATIONS AND SEMIFINALS

    11:30 – 12:00 Warm up RCW

    12:00 – 12:30 1/8 Eliminarion Round RCW & Warm up RJW

    12:30 – 13:00 1/4 Final Round RCW, RJW

    13:00 – 13:30 1/2 Final Round RCW, RJW

    LUNCH

    14:00 – 16:40 Practice on the practice field for medal matches

    15:00 – 15:20 Bronze Medal Match RCW

    15:20 – 15:40 Gold Medal Match RCW

    15:40 – 16:00 Bronze Medal Match RCM

    16:00 – 16:20 Gold Medal Match RCM

    16:25 – 16:45 Bronze Medal Match RJW

    16:45 – 17:05 Gold Medal Match RJW

    17:05 – 17:25 Bronze Medal Match RJM

    17:25 – 17:45 Gold Medal Match RJM

    18:00 Teams & Mixed Teams Awarding

Saturday 19/05

  1. Show program

    8:00 – 13:10 Practice on the practice field for medal matches

    INDIVIDUAL MATCHES COMPOUND

    9:30 – 9:45 Bronze Medal Match – CCW

    ALTERNATE SHOOTING

    9:45 – 10:00 Gold Medal Match – CCW

    10:00 – 10:15 Bronze Medal Match – CCM

    10:15 – 10:30 Gold Medal Match – CCM

    10:30 – 10:45 Bronze Medal Match – CJW

    10:45 – 11:00 Gold Medal Match – CJW

    11:00 – 11:15 Bronze Medal Match – CJM

    11:15 – 11:30 Gold Medal Match – CJM

    INDIVIDUAL MATCHES RECURVE CADETS

    11:35 – 11:50 Bronze Medal Match – RCW

    11:50 – 12:05 Gold Medal Match – RCW

    12:05 – 12:20 Bronze Medal Match – RCM

    12:20 – 12:35 Gold Medal Match – RCM

    INDIVIDUAL MATCHES RECURVE JUNIORS

    12:50 – 13:05 Bronze Medal Match – RJW

    13:05 – 13:20 Gold Medal Match – RJW

    13:20 – 13:35 Bronze Medal Match – RJM

    13:35 – 13:50 Gold Medal Match – RJM

    LUNCH

    14:30 Awarding and Closing

     

    20:30 Disco

Sunday 20/05

  1. Show program

    Departure of Delegations

LINKS

fitarco
europe
arcieri-k-kosmos